D-VITUM FORTE 4000 j.m. K2 MAX 60 kaps. - OLEOFARM

Nowy

Wysyłka już od 15zł

Więcej informacji

D-VITUM FORTE 4000 j.m. K2 MAX 60 kaps. - OLEOFARM

Tkanka kostna jest dynamiczną strukturą, która nieustannie podlega procesom przebudowy. Niektóre komórki kostne (osteoklasty) rozkładają tkankę kostną uwalniając wapń, a inne (osteoblasty) tworzą nową tkankę kostną poprzez wbudowywanie m.in. wapnia do kości. Ważne jest zachowanie równowagi pomiędzy tymi dwoma procesami, szczególnie dlatego, że wraz z wiekiem następuje nasilenie procesu rozkładu tkanki kostnej. Zapewnienie równowagi metabolizmu kości jest możliwe poprzez uzupełnianie z dietą odpowiednich składników.

Działanie witaminy D i K

Witamina D pomaga w utrzymaniu zdrowych kości, zębów oraz prawidłowego poziomu wapnia we krwi. Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mięśni i układu odpornościowego. Pomaga w prawidłowym wchłanianiu/wykorzystywaniu wapnia i fosforu, a także bierze udział w procesie podziału komórek. Szczególną grupą osób narażonych na niedobór witaminy są otyłe osoby dorosłe, u których główną przyczyną niedoboru witaminy D jest niedostateczna synteza skórna odpowiadająca za około 80% zaopatrzenia organizmu człowieka w tę witaminę. U osób otyłych występuje również zmniejszona biodostępność witaminy D wskutek magazynowania jej w tkance tłuszczowej, dlatego tak ważne jest dostarczenie odpowiedniej jej ilości wraz z dietą.

Witamina K, podobnie jak witamina D, pomaga w utrzymaniu zdrowych kości. Organizm człowieka nie jest w stanie samodzielnie syntetyzować witaminy K2, w związku z czym zapotrzebowanie na tę witaminę pokrywane jest głównie z dietą oraz w mniejszym stopniu dzięki syntezie prowadzonej przez bakterie jelitowe. Preparat D-Vitum forte MAX 4000 j.m. K2 zawiera w swoim składzie witaminę K2 - menachinon-7 (MK-7), która uczestniczy w tworzeniu białka - osteokalcyny produkowanej przez osteoblasty i ułatwia transport wapnia do kości wpływając na proces mineralizacji kości i utrzymanie homeostazy wapniowej.

Produkt D-Vitum forte MAX 4000 j.m. K2 zawiera olej lniany o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3, do których należy kwas alfa-linolenowy (ALA). Kwas alfa-linolenowy pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 2 g ALA dziennie.

SKŁADNIKI
wysokolinolenowy olej z nasion lnu (Linum usitatissimum) tłoczony na zimno, żelatyna (składnik otoczki), substancja utrzymująca wilgoć: glicerol, menachion (witamina K2)m cholekalcyferol (witamina D3).

Dzienna porcja (1 kapsułka) zaiwera: 100 mcg (133%*) witaminy K2 MK-7, 100 mcg (4000 j.m., 2000%*) witaminy D3 oraz 186 mg oleju z nasion lnu, w tym 93 mg kwasu alfa-linolenowego (omega-3).

*% referencyjnej wartości spożycia

ZASTOSOWANIE
Preparat przeznaczony jest dla zdrowych osób dorosłych powyżej 75. roku życia, w celu uzupełnienia diety w witaminę D3 i K2 oraz kwasy tłuszczowe omega-3.

SPOSÓB UŻYCIA
Zdrowe osoby dorosłe powyżej 75. roku życia - 1 kapsułka dziennie po posiłku. Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej do spożycia.

UWAGA
Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia. Przed zastosowaniem wskazane jest wykonanie badania metabolitu 25 (OH)D we krwi oraz konsultacja wyniku badania z lekarzem lub farmaceutą. W przypadku przyjmowania leków przeciwzakrzepowych należy przed zastosowaniem preparatu skonsultować się z lekarzem.

PRZECHOWYWANIE
Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i ciemnym miejscu. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Opinie

Napisz opinię

D-VITUM FORTE 4000 j.m. K2 MAX 60 kaps. - OLEOFARM

D-VITUM FORTE 4000 j.m. K2 MAX 60 kaps. - OLEOFARM

Napisz opinię

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

16 innych produktów w tej kategorii: