Oleje

Olej jest jednym z podstawowych produktów, który zdobi nasze kuchenne półki. Często jednak ograniczamy się wyłącznie do wykorzystywania go przy smażeniu potraw, zapominając, że w zdrowych olejach zawarte jest bogactwo nasyconych kwasów tłuszczowych, witamin i innych witalnych składników odżywczych. Dzieje się tak, gdyż tłuszcze są naturalnym roz...

Olej jest jednym z podstawowych produktów, który zdobi nasze kuchenne półki. Często jednak ograniczamy się wyłącznie do wykorzystywania go przy smażeniu potraw, zapominając, że w zdrowych olejach zawarte jest bogactwo nasyconych kwasów tłuszczowych, witamin i innych witalnych składników odżywczych. Dzieje się tak, gdyż tłuszcze są naturalnym rozpuszczalnikiem dla tych substancji.

Oprócz znanych olejów rzepakowych i olejów słonecznikowych przygotowaliśmy listę ponad 40 pozycji. Każdy olej posiada indywidualne właściwości, wpływające pozytywnie na różne układy naszego organizmu oraz na nasz zdrowy i młody wygląd. Nie zabrakło min. popularnego oleju kokosowego, który stanowi zdrową alternatywę dla olejów do smażenia. Znajdziesz u nas bio oleje, czyli oleje pochodzenia ekologicznego, które produkowane są w sposób zdrowy dla człowieka i środowiska.

Szczególnie dużą popularnością cieszą się w naszym sklepie oleje firmy Olvita, dystrybuowane w butelkach 100 ml. Znajdziecie wśród nich olej z wiesiołka, olej z ostropestu, olej konopny, olej arachidowy, olej z pestek owoców (wiśni, moreli itd.), olej z orzecha włoskiego czy olej z ogórecznika. Każda z tych pozycji charakteryzuje się odmiennym składem, który tworzą zdrowe kwasy tłuszczowe, pierwiastki (np. żelazo, wapń, fosfor, potas itp.), a także witaminy (np. z grupy E, PP lub B).

Tak duża skoncentrowana dawka zdrowych mikroskładników w olejach pochodzenia roślinnego sprawia, że warto szukać ich zastosowania podczas przygotowania codziennych posiłków. Z powodzeniem można wykorzystywać je w sałatkach, przy robieniu kanapek, podczas smażenia itp. Szczególnie kuchnia śródziemnomorska obfituje w wiele potraw z udziałem olejów roślinnych. Jeśli więc chcemy odżywiać się zdrowo i dbać o równowagę biologiczną naszego organizmu, zawarte w olejach nasycone kwasy tłuszczowe powinny stać się fundamentem naszej diety!

Więcej

Oleje  Jest 23 produktów.

Pokazuje 1 - 23 z 23 elementów
Pokazuje 1 - 23 z 23 elementów