KASZE I RYŻE

Ekologiczna żywność w postaci zdrowych kasz i ryżów staje się podstawą diety wielu ludzi, którzy świadomie wybierają produkty bio i eko. Dietetycy radzą na stałe wykorzaystywać ekologiczne kasze i ryż w przygotowaniu codziennych posiłków jako zdrowy zamiennik dla ziemniaków i makaronów, które są przecież źródłem cukrów prostych. W tych niepozorn...

Ekologiczna żywność w postaci zdrowych kasz i ryżów staje się podstawą diety wielu ludzi, którzy świadomie wybierają produkty bio i eko. Dietetycy radzą na stałe wykorzaystywać ekologiczne kasze i ryż w przygotowaniu codziennych posiłków jako zdrowy zamiennik dla ziemniaków i makaronów, które są przecież źródłem cukrów prostych. W tych niepozornych ziarenkach kryje się tajemnica zdrowia wielu ludzi – ryż stanowi podstawę pożywienia ponad połowy populacji ludzkiej na naszej planecie. Wpisał się na stałe w rozwój cywilizacyjny i ewolucyjny wielu kultur.


Zdrowe, ekologiczne kasze były bardzo popularnym pożywieniem jeszcze kilka pokoleń wstecz w naszej szerokości geograficznej. Z ich dobrodziejstw chętnie korzystali chłopi, którzy pracowali w pocie czoła na żniwach – kasze są bowiem nośnikiem energii, posiadają całą paletę witamin i minerałów, w tym żelazo i magnes. W bio kaszy znajdziemy też węglowodany złożone, które są dla naszego organizmu doskonałym i bardzo wydajnym paliwem. Eko kasze cenią sobie sportowcy i osoby, które pracują nad budową masy mięśniowej, gdyż zawiera ona spore ilości białka, jednocześnie nie zawierając prawie wcale cukrów prostych i tłuszczy. W naszym sklepie ekologicznym znajdą Państwo zdrowe: kaszę jaglaną, kaszę gryczaną oraz kaszę kukurydzianą.


Ekologiczne ryże są szczególnie cenione przez osoby na diecie bezglutenowej, diecie lekkostrawnej w trakcie długotrwałych kuracji związanych z układem pokarmowym. Jest całkiem wartościowym źródłem białka (zwłaszcza ryż Basmanti), a co ważniejsze – nie tłuczy, więc jest podstawą posiłków w diecie osób, które chcą zrzucic zbędne kilogramy. Szczególnie poleca się ekologiczne ryże długoziarniste, gotowane na lekko twardo. Posiadają one więcej błonnika i dłużej sie trawią, przez co są efektywniejszym dostarczycielem energii w ciągu dnia. Bio ryże cieszą się niesłabnącą popularnością ze względu na swoją wszechstronność – można wykorzytywać je do obadu, deseru, a nawet przekąsek!

Więcej

KASZE I RYŻE  Jest 10 produktów.

Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów