MĄKI

Mąka to podstawowy produkt w każdej kuchni – sięgamy po niego niemal każdego dnia. Chcąc zmienić swoją kuchnię na eko, warto zacząć właśnie od tego produktu, zastępując klasyczną wersję mąką ekologiczną. W ofercie znajdą Państwo mąkę jaglaną, mąkę sojową, mąkę kasztanową, mąkę orkiszową, mąkę amarantusową, a także mąkę z tapioki. Każda z nich ma...

Mąka to podstawowy produkt w każdej kuchni – sięgamy po niego niemal każdego dnia. Chcąc zmienić swoją kuchnię na eko, warto zacząć właśnie od tego produktu, zastępując klasyczną wersję mąką ekologiczną. W ofercie znajdą Państwo mąkę jaglaną, mąkę sojową, mąkę kasztanową, mąkę orkiszową, mąkę amarantusową, a także mąkę z tapioki. Każda z nich ma oryginalny smak i szereg właściwości odżywczych – mąka bio pozwala jeść smacznie i zdrowo!


Mąka jaglana, o nieco orzechowym aromacie, jest rewelacyjną propozcją dla osób, które lubią słodkie wypieki. Zawiera sporo białka i jest efektywnym nośnikiem energii – nadaje się doskonale jako podstawa lekkich śniadań (np. placuszków lub naleśników). Mąka sojowa, puszysta i obfita w proteiny oraz zdrowe tłuszcze, jest świetna dla osób, które lubia samodzielnie piec chleb i robić makaron, jest też bardzo ceniona w wypiekach ciast. Dla osób, które unikają w diecie glutenu poleca się używać w kuchni mąkę z tapioki – jest stosunkowo mało kaloryczna, więc przyda się w walce ze zbędnymi kilogramami.


Ekologiczne mąki to bardzo liczna grupa – na rynku spotkamy więc także oryginalne produkty, których nie zabrakło w naszym ekologicznym sklepie. Przykładem jest mąka amarantusowa, rodem z Ameryki Południowej. Dzięki dużej zawartości aminokwasów egzogennych, witamin i minerałów (szczególnie żelaza), jest bardzo ceniona jako dodatek do wielu potraw, w tym słodkich wypieków i deserów. W mące amarantusowej znajdziemy też skwalen – przeciwutleniacz, który wspomaga pracę serca, minimalizuje ryzyko zawału i obniża poziom cholesterolu.


Naszą ofertę sklepu ekologiczne mąki zamyka mąka orkiszowa oraz mąka kasztanowa. Zachęcamy wypróbować szczególnie tę drugą propozycję – eko mąkę wykonaną z suszonych kasztanów jadalnych. Ma ona niepowtarzalny smak i może w bardzo oryginalny sposób odmienić walory smakowe klasycznych wypieków.

Więcej

MĄKI  Jest 5 produktów.

Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów
Pokazuje 1 - 5 z 5 elementów