Ziemia okrzemkowa

Wśród naturalnych suplementów diety ziemia okrzemkowa jest bardzo ciekawą propozycją. To jeden z niewielu tak bardzo skutecznych środków do oczyszczania organizmu z pasożytów, bakterii, robaków i wirusów. Ziemia okrzemkowa kojarzona jest raczej z filtracją piwa, ale ma ona zastosowanie także spożywcze. Diatomit – ziemia okrzemkowa pochodzenia na...

Wśród naturalnych suplementów diety ziemia okrzemkowa jest bardzo ciekawą propozycją. To jeden z niewielu tak bardzo skutecznych środków do oczyszczania organizmu z pasożytów, bakterii, robaków i wirusów. Ziemia okrzemkowa kojarzona jest raczej z filtracją piwa, ale ma ona zastosowanie także spożywcze. Diatomit – ziemia okrzemkowa pochodzenia naturalnego, to nic innego jak złoże powstałe z martwych skorupiaków, których pancerze zbudowane są z krzemionki. Ziemia okrzemkowa spożywcza wykazuje działanie prozdrowotne, szczególnie dla układu pokarmowego człowieka.

Jak działa ziemia okrzemkowa diatomit? Otóż mikroskopijne, cylindryczne i porowate struktury posiadają ujemny ładunek. Sprawia to, że gdy suplement z ziemią okrzemkową trafi do naszego żołądka, ma zdolność przyciągania i neutralizacji obiektów o dodatnim ładunku, którymi są właśnie bakterie, robaki i pasożyty. Ostre krawędzie spożywczej ziemi okrzemkowej oczyszczają ścianki jelit w drodze przez układ pokarmowy, przez co mają zdolność do usuwania złogów i pomagają zrzucić na wadzę.

Diatomit spożywczy ceniony jest przez dietetyków i lekarzy jeszcze z innego powodu. Wysoka zawartość krzemionki sprawia, że nasz organizm ma okazję wzbogacić się w tę substancję. Krzemionka jest bowiem ważnym składnikiem kości, tkanek chrzęstnych czy ścięgien. Twierdzi się, że współczesne techniki rolnicze ograniczają nam dostęp do krzemu w diecie (w normalny sposób możemy dostarczyć zaledwie 40%). Suplementy diatomit mogą więc znacząco poprawić te wskaźniki.

Jak stosować ziemię okrzemkową? Na początku w niewielkich dawkach rozpuszcza się ją w napoju pod postacią wody, soku czy mleka. Diatomit najlepiej przyjmować na czczo. Po niedługim czasie stosowania suplementu diety z ziemią okrzemkową szybko zauważymy poprawę: piękne włosy i paznokcie, lepszy metabolizm, a co za tym idzie zrzucenie zbędnych kilogramów, pozbycie się pasożytów układu pokarmowego i wiele innych!

Więcej

Ziemia okrzemkowa  W tej kategorii nie ma produktów.