BŁONNIK WITALNY

Błonnik naturalny to podstawa w zróżnicowanej diecie. Chcąc cieszyć się zdrowiem, dobrą sylwetką i komfortem dnia codziennego, warto włączyć błonnik witalny do swojego jadłospisu. W ofercie eko żywności znajdą Państwo produkty o wysokiej zawartości tego składnika – acerolę i fibregum oraz łupinę babki jajowatej. Dlaczego błonnik witalny? Brak od...

Błonnik naturalny to podstawa w zróżnicowanej diecie. Chcąc cieszyć się zdrowiem, dobrą sylwetką i komfortem dnia codziennego, warto włączyć błonnik witalny do swojego jadłospisu. W ofercie eko żywności znajdą Państwo produkty o wysokiej zawartości tego składnika – acerolę i fibregum oraz łupinę babki jajowatej. Dlaczego błonnik witalny? Brak odpowiedniej przemiany materii może być opłakany w skutakach i prowdzić do chorób, które zbierają czarne żniwo na naszej populacji (cukrzycy, zawałów, otyłości, problemów z układem pokarmowym itd).


Stosowanie błonnika witalnego jest bardzo pomocne w walce z nadwagą. Błonnik ma zdolność łączenia się z wodą i pęcznienia w naszym układzie pokarmowym, przez co powoduje uczucie sytości i pomaga w prawidłowym wypróżnianiu. Błonnik witalny ma postać nierozpuszczalną – jest zatem odpowiedzialny za oczyszczanie jelit pęczniejąc. Odpowiada za to celuloza i lignina – dwa główne składniki budulcowe błonnika naturalnego.


Jak działa błonnik witalny? Otóż nierozpuszczalna jego forma sprawia, że jelita są lepiej ukrwione, a ich perystaltyka rośnie (wraz z nią także przyswajalność substancji odżywczych). Błonnik witalny pęcznieje, przez co zwiększa swoją objętość, powodując uczucie sytości. Jest to bardzo ważne podczas odchudzania – z pomocą błonnika witalnego oczyszczającego możemy jednocześnie oszukać nasz mózg i rzadziej odczuwać głód.


Jaką ilość błonnika witalnego dziennie powinna zjadać dorosła osoba? Szacuje się, że jest to około 6 g, czyli 2 łyżeczki stołowe np. wcześniej wspomnianej łupiny babki jajowatej. Najlepiej przyjmować je w dwóch porcjach, nasączone wcześniej ciepłą wodą. Korzystając z błonnika witalnego musimy pamiętać, że ma on zdolność do pochłaniania wody, zatem w trakcie takiej kuracji musimy pić więcej wody niż zwykle – około 1,5 do 2 litrów.

Więcej

BŁONNIK WITALNY  Jest 3 produktów.

Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów