ZIARNA

Ziarna to produkty, których znaczenie w codziennej diecie jest wciąż za małe. Ich witalny wpływ na zdrowie człowieka znany jest przecież od pokoleń. W niewielkim ładunku, który dla rośliny jest nośnikiem nowego życia, odnajdujemy moc witamin, mineratłów, cennych protein, a także nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ekologiczna żywność w postaci zd...

Ziarna to produkty, których znaczenie w codziennej diecie jest wciąż za małe. Ich witalny wpływ na zdrowie człowieka znany jest przecież od pokoleń. W niewielkim ładunku, który dla rośliny jest nośnikiem nowego życia, odnajdujemy moc witamin, mineratłów, cennych protein, a także nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ekologiczna żywność w postaci zdrowych ziaren jest zalecana zwłaszcza osobom młodym, w okresie intensywnego rozwoju, gdy organizm potrzebuje możliwie najwięcej składników odżywczych. Eko ziarna mogą być też idealnym źrodłem białka dla osób, które nie jedzą produktów mięsnych.


Oferta ziaren ekologicznych stworzona została w oparciu o bestsellery, które od lat znajdują uznanie naszych klientów. Znajdą tu Państwo zarówno popularne ziarna słonecznika, skarbnicę kwasów tłuszczowych niezbednych w diecie, siemię lnianę, bogate w białko i szalenie zdrowe dla skóry, włosów i paznokci czy soję, która jest częstym substytutem mięsa w diecie wegetariańskiej i wegańkiej.


Oprócz znanych na rodzimym gruncie ekologicznych ziaren, mamy do zaoferowania także produkty bardziej orientalne. Wśród nich szczególne miejsce zajmują bio nasiona chia. Dietetycy i eksperci od zdrowego żywienia zgodnie wysuwają nasiona chia jako przykład zdrowej żywności o wielokierunkowym działaniu. Są one skarbnicą protein, błonnika, antyoksydantów, witamin, a co najważniejsze – kwasów omega 3 i omega 6.


Ciekawym przedstawicielem ekologiczych ziaren jest quinoa, czyli proso boliwijskie. Ta południowoamerykańska odmiana posiada w swoim składzie bardzo skoncentrowaną i zróżnicowaną pod względem składu ilość aminokwasów. Jest też naturalnym źródłem cynku i witaminy E. Z tej samej części świata pochodzą ekologiczne ziarna amarantusa. Są one bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe (tokoferole i fitosterole) a także aminokwasy egzogenne. Doskonale komponują się w kuchni z potrawami na słodko i deserami.

Więcej

ZIARNA  Jest 13 produktów.

Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów
Pokazuje 1 - 13 z 13 elementów